Przyspieszamy!

Za nami kolejny tydzień, o dziwo udało się pracować codziennie od poniedziałku do piątku. Oczywiście nie obyło się bez przelotnych opadów, ale nie przeszkodziło to w wykonaniu zaplanowanych działań. Przez te kilka dni powstała konstrukcja ścian domu szkieletowego wraz z oczepami, czyli krótko mówiąc belkami, które wiążą ściany od góry (tak samo jak podwaliny od strony fundamentu). Był to w zasadzie ostatni moment, żeby podać ostateczne wymiary okien i drzwi, które już niedługo zostaną wstawione.

Czwartek 18.05.2017r.

Tego dnia nasi Panowie kontynuowali wznoszenie ścian. Od początku wszystko wskazywało na to, że ten etap do wieczora zostanie zakończony i jak się później okazało – udało się. Jakby nie patrzeć to metodami tradycyjnymi nie ma szans, żeby tak szybko wymurować ściany domu 🙂

konstrukcja ścian domu szkieletowego
Widok na ścianę nośną od strony salonu
Okno tarasowe w konstrukcji ścian domu szkieletowego
Duuuże okno tarasowe 🙂
konstrukcja ścian domu szkieletowego
Konstrukcja ścian w całości
konstrukcja ścian domu szkieletowego
Wejście do naszego domu

Piątek

Jak już wspominaliśmy na początku, powstałe ściany trzeba dodatkowo usztywnić od strony stropu. Dlatego też tego dnia zostały wykonane oczepy górne wiążące ściany ze sobą. W tym momencie można już zrezygnować z ukośnych belek podpierających całą konstrukcję.

oczepy ścian konstrukcji drewnianej
Oczepy ścian wraz z opisem
konstrukcja ścian domu szkieletowego
Brakuje jeszcze dachu 🙂
konstrukcja ścian domu szkieletowego
Ukośna belka wspierająca konstrukcję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.