Przełomowy piątek 16.06.2017 – okna i drzwi

W ostatnim wpisie przeczytaliście, że jesteśmy gotowi na wstawienie okien i drzwi. Właśnie dzisiaj był ten przełomowy dla nas dzień. Dlaczego przełomowy? Po pierwsze budynek, który ma okna bardziej przypomina dom, a po drugie możemy go zamknąć na klucz. A część z Was na pewno wie jakie to uczucie mieć klucze do WŁASNEGO domu, czy też mieszkania. Dzisiejszy wpis postanowiliśmy wstawić do dziennika budowy oraz nowej kategorii – technologie. Przy okazji opisywania kolejnego dnia naszej budowy fajnie będzie opisać wybrane przez nas rozwiązania.

Zastosowane technologie

Zdecydowaliśmy się na okna KBE Greenline w nowej 7 – komorowej technologii profili oraz pakiet 3 – szybowy z ciepłą ramką. Współczynnik izolacyjności cieplnej w tych oknach jest poniżej 1.0 W/m2. Okna posiadają dodatkową środkową uszczelkę poprawiającą izolacyjność oraz ochronę przeciwdeszczową i przeciwwietrzną. Taka konstrukcja przyczynia się do zwiększenia energooszczędności. Drzwi zewnętrzne wybraliśmy z obszernego katalogu firmy Wiatrak. Są to drzwi drewniane – sosnowe z dębem w obłogu (środek sosna, a na zewnątrz dąb). Skrzydło ma 72 mm grubości, a współczynnik przenikalności cieplnej Ud = 1.0 W/m2. Kładziemy nacisk na to, żeby te współczynniki były jak najniższe ponieważ chcielibyśmy, aby nasz dom był energooszczędny. Do pasywnego będzie mu dużo brakowało, ale fajnie będzie jak ciepło nie będzie uciekać, a rachunki będą niskie 🙂 Kolor okien oraz drzwi na zewnątrz jak i wewnątrz to orzech, który jest dostępny u większości producentów. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że odcienie mogą się różnić, ponieważ kolor inaczej wygląda na naturalnym drewnie i na PCV. Nam się na szczęście okna i drzwi spasowały idealnie.

9 okien oraz drzwi wejściowe zostały dzisiaj zamontowane przez naszych kochanych Tatusiów i wujka (tata Kasi i wujek zajmują się tym profesjonalnie) w ciągu niecałych 8 godzin, nie przeszkodziła nawet przelotna ulewa oraz burza. Ciekawostką jest, że pakiet szybowy w jednym z okien ważył 111 kg 🙂 Poniżej fotorelacja z dzisiejszego dnia.

okno 7 komorowe
Montaż okna przesuwnego – tarasowego
okna i drzwi
Okna czekają na montaż
okna i drzwi
W trakcie montażu – strona zachodnia
pakiet 3 szybowy
Montaż pakietu szybowego w ramie – 111 kg
okna i drzwi
Widok frontu – okna i drzwi
okna i drzwi
Ściana północna
okna i drzwi
Ściana zachodnia
okno łazienkowe
Małe okno łazienkowe

Prawda że lepiej już to wygląda?

Jakbyście potrzebowali porad związanych z oknami, drzwiami oraz ich montażem, to zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.