Poniedziałek 03.07.2017

W poniedziałek hydraulik zakończył pierwszy swoich prac. Puścił nam wodę na zewnętrzne krany, dzięki czemu nie będzie nam się już chlapać w środku 🙂 Poza tym umieścił w ścianie skrzynkę rozdzielającą do ogrzewania podłogowego, oczywiście z rozdzielaczami. Potem zostanie tylko ułożyć rurki do ogrzewania podłogowego. Udało się również przewiercić otwór w płycie fundamentowej na przyszłą instalację GWC do rekuperatora. My po pracy wciągaliśmy kabli do instalacji IT, które będą się łączyć w szafie dystrybucyjnej w pomieszczeniu technicznym. Ciężko sobie to wyobrazić, ale w domu jednorodzinnym może być zbudowana sieć LAN z prawdziwego zdarzenia. W dobie nowoczesności coraz więcej urządzeń wymaga połączenia z internetem, czy też daje możliwość sterowania poprzez WiFi lub sieć. Dlatego na etapie wciągania kabli ważne jest, aby również pomyśleć o skrętkach. O samych sieciach domowych już niedługo pojawi się ciekawy artykuł

Rozdzielacze do podłogówki
Skrzynka z rozdzielaczami do ogrzewania podłogowego.
GWC w domu szkieletowym
Rura, która będzie wprowadzać powietrze z GWC do rekuperatora.
domowa sieć LAN
Kable domowej sieci LAN

Wtorek – ruszamy z dachem

W końcu zaczęło się dziać coś poważnego w garażu. Chłopaki zaczęli montować więźbę dachową. Na garażu, jak już kiedyś wspominaliśmy będzie również dach czterospadowy i również kryty gontem. Budynki będą fajnie ze sobą współgrać na naszej działeczce. Więźba dachowa garażu, w przeciwieństwie do domu, wykonana będzie z drewna suszonego, ale nie struganego, czyli tzw. tarcicy. Tak naprawdę z takiego materiału wykonuje się większość dachów, ponieważ jest taniej. W domach szkieletowych, jak już kiedyś pisaliśmy jakość drewna jest ważna, więc musi być czterostronnie strugane.

więźba dachowa garażu
Pierwsze krokwie już stoją
Wiązka przewodów elektrycznych czekająca na montaż rozdzielni 🙂

Środa

Więźba dachowa garażu została prawie skończona. Jeszcze tylko jedna połać i cały dach zostanie pokryty płytą OSB.  Sama konstrukcja jest bardzo podobna do tej, która była wykonana na domu. Tutaj mamy mniejszy kąt nachylenia, ponieważ MPZP w budynkach gospodarczo – garażowych nie jest już takie restrykcyjne.

więźba dachowa garażu
Konstrukcja prawie gotowa
Z innej perspektywy 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.