Poniedziałek – piątek – 9-14.10.2017 – gładzie i rekuperator

Powoli zbliżamy się do końca szpachlowania. W ostatnim tygodniu pracowaliśmy nad gładziami w salonie oraz kuchni. Udało się zrobić je na gotowo. Zostały nam jeszcze gładzie w spiżarni, wiatrołapie oraz garderobie. Są to na tyle małe pomieszczenia, że w kilka dni powinniśmy zakończyć ten etap. Potem będziemy musieli to wszystko dotrzeć (wyszlifować) papierem ściernym, żeby powstały idealnie gładkie powierzchnie gotowe to gruntowania i malowania.

gładzie w salonie
Wygładzony salon
gładzie w kuchni
Gładzie w kuchni

W ostatnich dniach została również ukończona instalacja wentylacji mechanicznej oraz został zamontowany rekuperator. Nie jest co prawda na razie uruchomiony, ponieważ w czasie gdy w domu jest jeszcze dużo kurzu i pyłu, mogłoby się to skończyć serwisem i czyszczeniem filtrów. Urządzenie zostanie uruchomione dopiero po zagruntowaniu wszystkich powierzchni i gruntownym wysprzątaniu. Na jednym z poniższych zdjęć możecie zobaczyć jak wygląda rekuperator przymocowany do ściany na strychu. Jeszcze przed zimą zostanie całkowicie zabudowany – powstanie ocieplone pomieszczenie dedykowane dla rekuperatora.

GWC rekuperator
Doprowadzenie powietrza z GWC do rekuperatora
rekuperator
Rekuperator

Gruz

Cały czas mamy problem z zapadającym się wjazdem, dlatego też stopniowo staramy się go utwardzać czym się da. Ostatnio dzięki naszym znajomym, którzy remontowali łazienkę, przybyło nam kilka ton gruzu. Oczywiście był mały problem z transportem, ale znalazło się w końcu auto dostawcze, którym w kilku kursach przywieźliśmy materiał do siebie. W najbliższym czasie będziemy musieli zamówić wywrotkę albo dwie, żebyśmy na zimę mogli wjeżdżać do garażu. Druga sprawa to utwardzenie powierzchni przed wejściem do domu, żeby nie chodzić po błocie albo po deskach. Jest jeszcze sporo pracy, ale wszystko przyjdzie z czasem.

gruz
Gruz z jednej łazienki 🙂

Sobota – Instalacja antenowa

Powoli zbliża się dzień przeprowadzki, dlatego też musimy przygotować wszystkie instalacje. Na sobotę zaplanowaliśmy montaż masztu antenowego oraz przykręcenie i podłączenie anteny DVB-T. Maszt stalowy ocynkowany o długości 2m został przymocowany do komina przy pomocy specjalnych opasek z blachy ocynkowanej. Na maszcie wkrótce pojawi się jeszcze antena satelitarna oraz antena radiowa. Możliwe, że kiedyś napiszemy o tym osobny artykuł, bo temat jest dość ciekawy i z biegiem czasu sporo się w tym temacie zmienia.

antena DVB-T na maszcie przy kominie
Antena DVB-T na maszcie

3 thoughts on “Dzień 118-123 – Rekuperator na swoim miejscu”

  1. Nam nadzieje, że zanim zamontowaliście rekuperator, skonsultowaliście jakie urządzenie będzie najlepsze dla waszego domu. Ale z tego co widzę to na prawdę świetnego lub świetnych fachowców mieliście.

    1. Firma, która wykonywała dla nas system wentylacji przeliczyła to na etapie projektu i dobrała odpowiedni sprzęt. Obecnie rekuperator bardzo fajnie działa w połączeniu z pompą ciepła. Mamy sterowanie z poziomu jednej aplikacji producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.