Szósty tydzień robót za nami, a konstrukcja dachu w zasadzie gotowa. Sami nie wierzyliśmy, że budowa domu może dziać się tak szybko 🙂 To jest właśnie zaleta domów w konstrukcji szkieletowej. Wydaje nam się, że gdyby nie pogoda w kwietniu i na początku maja, to w tym momencie zajmowalibyśmy się już instalacjami wewnątrz, no ale na pogodę nie mamy wpływu.

Czwartek 01.06.2017 – konstrukcja dachu

W czwartek pracownicy zamontowali ostatnie krokwie dachowe i przyszedł czas na wzmacnianie całej konstrukcji dachu. Na jednym ze zdjęć postaraliśmy się opisać najważniejsze elementy konstrukcji. W garażu natomiast na finiszu był już kanał, zostało wymurować niecałe 2 warstwy, ale niestety brakło bloczka i zakończenie przesunęło się na piątek.

Konstrukcja dachu
Konstrukcja dachu prawie gotowa
kanał w garażu
Kanał prawie gotowy

Piątek

Główne elementy konstrukcji dachu zostały zamontowane. W późniejszym etapie będą jeszcze słupy podpierające krokwie narożne oraz krokwie schodzące się w kalenicy. Właśnie te słupy będą wyznaczać przestrzeń na poddaszu, którą będziemy mogli kiedyś zagospodarować (około 70 m2). W przyszłym tygodniu dach będzie przygotowany do montażu pokrycia. W międzyczasie została też zrobiona przymiarka tarasu, co możecie zobaczyć na zdjęciu. W garażu został już wymurowany kanał oraz częściowo ocieplony z zewnątrz. Wykończenie kanału wewnątrz zrobimy już po wymurowaniu ścian i przykryciu dachem. Czekamy na H+H, z którego to właśnie zostanie wymurowany garaż.

konstrukcja dachu czterospadowego
Konstrukcja dachu z opisami
Konstrukcja dachu
Konstrukcja dachu z innej perspektywy
taras w domu szkieletowym
Przymiarka tarasu
kanał w garażu
Kanał gotowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.