Poniedziałek 2.10.2017r. – fugowanie w kotłowni

Kotłownia przez weekend zdążyła dobrze wyschnąć, więc można było się zabrać za fugowanie. Wybraliśmy fugę elastyczną Mapei Ultracolor Plus w kolorze Antracyt (nr 114). Fuga kolorystycznie bardziej pasuje do podłogi niż do ścian, jednak stawialiśmy tutaj głównie na czystość – ciemna mniej się będzie brudzić. Na całą kotłownię poszło nam około 4 kg fugi, także w miarę oszczędnie. Wszystkie łączenia ścian, rogi zostały zabezpieczone silikonem, również firmy Mapei, w takim samym kolorze jak fuga. Jak tylko fuga wyschnie, pomieszczenie jest gotowe do wstawienia pompy ciepła i podłączenia wszystkich potrzebnych elementów.

fugowanie w kotłowni
Fugi i silikon w kotłowni
Wygląda nieźle prawda?

Wtorek – czwartek – siatkowanie i gładzie

Połowa domu została już zasiatkowana oraz zostały wykonane gładzie. Czeka nas tam docieranie oraz gruntowanie. Teraz czas, żeby przenieść się do kuchni oraz salonu, żeby zasiatkować ściany. Oczywiście przed tym trzeba zabezpieczyć łączenia płyt przy pomocy flizeliny oraz zamontować puszki instalacyjne do gniazdek i włączników. Praca mozolna, ale wykonać trzeba. Po siatkowaniu pora na gładzie. Na ten tydzień przewidziana została część korytarza oraz ściana w kuchni od strony spiżarni. Całość wygląda coraz lepiej. Ściany i sufity stają się białe, co powoduje że wizualnie zwiększa się przestrzeń w każdym pomieszczeniu.

ścianka multimedialna TV
„Po co Wam tyle gniazdek?” 😛 Tutaj będzie ścianka TV, więc wszystko będzie za szafką.
Siatkowanie w kuchni
Siatkowanie w salonie
„Wygładzony” korytarz

Piątek – konstrukcje G-K w kuchni i w łazience

Wiadomo, że nie może być wszędzie gładko i prosto, bo zrobiło by się monotonnie. Chcemy trochę urozmaicić naszą przestrzeń, na co mamy dużo ciekawych pomysłów. Jednym z nich jest zabudowa z płyt G-K. Postanowiliśmy zrobić konstrukcje G-K w kuchni nad wyspą oraz w łazience pod oknem. Wszystko w odpowiednim czasie zostanie uzupełnione o listwy LED. Oczywiście pomysłów jest dużo więcej, ale o tym będziemy pisać w odpowiednim czasie. W kuchni powstanie konstrukcja w kształcie prostokąta obniżona o 10 cm od poziomu sufitu. W niej będzie zamontowany okap sufitowy. W łazience będzie natomiast wysunięta ścianka z półką, pod którą będzie stała wanna wolnostojąca. Na pewno ciężko Wam sobie to wszystko w tej chwili wyobrazić, ale mamy nadzieję, że efekt końcowy Wam się spodoba. Póki co można zobaczyć konstrukcje G-K w surowym stanie.

konstrukcje G-K
konstrukcja G-K nad wyspą w kuchni
konstrukcje G-K
Konstrukcja G-K za wanną

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.