Poniedziałek – Środa 4-6.12.2017 – Malowanie

Święta za pasem, a nam zostało jeszcze trochę pracy. Zależy nam, żeby wszystkie pomieszczenia były do tego czasu wykończone. W ostatnim tygodniu w planach mieliśmy pomalowanie dwóch pokoi oraz położenie w nich paneli podłogowych. Dwukrotne malowanie udało się zrealizować przez trzy wieczory od poniedziałku do środy. Malowane pokoje miały łącznie powierzchnie 31 m2, także wszystkich metrów do pomalowania trochę było. Na szczęście tempo było dość szybkie, żeby nie machać wałkiem do rana i zadanie zostało zrealizowane. Po malowaniu zamontowaliśmy włączniki w wiatrołapie, ponieważ ileż można zapalać i gasić światło bezpiecznikiem 🙂

Czwartek – piątek – Panele podłogowe

Po malowaniu zostało położenie podłóg w pokojach. Na szczęście panele podłogowe układa się szybko i przyjemnie, więc na jeden pokój przypadło około 4h wieczornej pracy. W ten sposób wszystkie pokoje są już w zasadzie gotowe. Zostały tylko prace kosmetyczne w postaci założenia gniazdek i innego osprzętu.

panele podłogowe w domu szkieletowym
Sypialnia 2 – białe ściany i panele podłogowe
panele podłogowe
Włącznik i kilka gniazdek już jest
panele podłogowe
Sypialnia 3 – białe ściany i panele podłogowe, a także kanapa 🙂
panele podłogowe
Połączenie paneli z płytkami
Włączniki w wiatrołapie

Sobota – Płytki w garderobie i stół

Już nie pamiętamy kiedy ostatnio mieliśmy wolną sobotę. Ale wiadomo, że są rzeczy ważne i ważniejsze. W ostatnią sobotę położyliśmy płytki podłogowe w garderobie. W ten sposób skończyliśmy już z płytkami panelowymi, które jak pamiętacie są też w salonie, kuchni, spiżarni, wiatrołapie oraz korytarzu. Ogólnie z płytek został do położenia tylko kibelek, ale tym zajmiemy się już po świętach. W sobotę złożyliśmy stół, także jesteśmy gotowi na święta, pierwsze u siebie 🙂 Poza tym została zamontowana umywalka w łazience oraz listwy z gniazdami i multimediami na ściance RTV. Sporo dłubania, ale efekt jest fajny. Dzięki temu nie będą nam się plątać kable za telewizorem.

Płytki w garderobie
Jadalnia gotowa
Ścianka RTV
Umywalka w łazience

 

2 thoughts on “Dzień 163-168 – Malowanie i panele podłogowe”

  1. Naprawdę wielkie gratulacje za tak zrealizowany domek, od samego początku do samego końca! Przyjemnie się ogląda wszystkie etapy prac, wyciąga z pewnością naukę. Ja mam za sobą jeden domek szkieletowy zrealizowany, ale już sprzedany, przed nami budowa w tym roku kolejnego, tym razem parterowego. Naprawdę Wasz dom godny pozazdroszczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.