Poniedziałek – wtorek 11-12.12.2017 – malowanie korytarza

Zbliżamy się do końca malowania, a w zasadzie też do zamknięcia dziennika budowy na ten moment, ponieważ po malowaniu dom będzie gotowy do użytkowania. Zostaną oczywiście do wykonania drobne rzeczy, jak np. montaż listew przypodłogowych czy montaż drzwi, ale nie jest to niezbędne do życia. Na ten tydzień założyliśmy pomalowanie korytarza oraz garderoby oraz oświetlenie LED w korytarzu oraz łazience. Do pomalowania zostanie jeszcze sufit w kotłowni oraz w WC, ale to zostawiamy na późniejszy termin. Korytarz oraz garderoba są chyba najbardziej pracochłonne z dotychczasowego malowania, ponieważ jest tutaj wiele zakamarków. Sumarycznie jest chyba więcej podmalowywania niż jazdy dużym wałkiem 🙂 Udało się jednak zrobić to w dwa dłuuugie wieczory. Śnieżnobiały korytarz sprawia wrażenie większego, co po prostu cieszy oko.

malowanie śnieżka satynowa
Pomalowany korytarz cz.1
śnieżka satynowa
Pomalowany korytarz cz.2

Środa – czwartek – Oświetlenie LED

Pamiętacie na pewno z poprzednich wpisów nasze fikuśne oświetlenie w salonie. W korytarzu zrobiliśmy podobne, ale trochę mniej skomplikowane. Są to paski świetlne przechodzące z sufitu na ściany, co powoduje naprawdę ciekawy efekt. Musieliśmy to rozłożyć na dwa dni, ponieważ profile aluminiowe zostały przymocowane na klej montażowy, który schnie około 24h, więc nie chcieliśmy ryzykować, że podczas wklejania taśm LED coś się poprzesuwa. Ważnym elementem w przypadku taśm LED jest odpowiednio dobrany transformator, który powinien być przewymiarowany o min. 10 %. Transformator został ukryty na suficie podwieszanym tak, żeby mieć do niego dostęp w razie uszkodzenia.

W łazience również założyliśmy taśmy LED, które będą oświetlać półkę za wanną (która będzie w przyszłości). Półeczka, która jest już zdobiona kolorową mozaiką, wygląda dzięki temu subtelnie 🙂

oświetlenie LED paski
Oświetlenie LED w korytarzu cz.1
oświetlenie LED paski
Oświetlenie LED w korytarzu
oświetlenei LED półki
Oświetlenie LED w łazience
Całość oświetlenia w łazience
Na koniec drzwiczki do rozdzielacza ogrzewania podłogowego

 

5 thoughts on “Dzień 169-172 – Malowanie i oświetlenie LED”

  1. Powiedzcie proszę, w jaki sposób (jakimi narzędziami) wycinaliście otwory pod montaż listew LED. W jakich miejscach na ścianie (suficie) były te otwory wykonywane – na profilu czy „w powietrzu” łączeń płyt GK? Efekt naprawdę super! Dziękuję, pozdrawiam.

    1. W miejscach gdzie zostały zamontowane profile LED została zastosowana podwójna płyta G-K. Otwory wycinaliśmy szlifierką kątową, po narysowanej kresce. Było dużo kurzu, ale teraz wiemy, że było warto. Pozdrawiamy.

  2. Witam, jak szeroki profil został zastosowany w oświetleniu LED? Planuje wykonać coś podobnego ale nie wiem jakiej wielkości dobrać profile .. z góry dziękuję za odpowiedź

    1. Cały profil ma szerokość 22 mm, z czego część wpuszczana około 16 mm (mniej więcej takie nacinaliśmy rowki). Taśmy LED zastosowane przez nas mają 8 mm szerokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.