Świąteczne oświetlenie domu

Pierwsze święta Bożego Narodzenia we własnym domu mamy już za sobą. Rok temu rzutem na taśmę udało nam się wykończyć i wyposażyć dom na tyle, żeby zorganizować kolację Wigilijną w naszym domu. Jednak zabrakło już czasu na budowanie świątecznej atmosfery poprzez oświetlenie domu oraz ozdoby. Oczywiście nie oznacza to, że nasze „pierwsze” święta nie były magiczne, bo jak najbardziej były – w końcu pierwszy raz u siebie 😊

W tym roku o ozdobach zaczęliśmy myśleć już w październiku, tak aby wszystko stosunkowo wcześnie dopiąć na ostatni guzik. Pomysłem nr 1 okazało się powieszenie lampek – sopli LED pod podbitką dachową. Początkowo miały być tylko lampki od strony frontowej, jednak po dłuższym zastanowieniu stwierdziliśmy, że fajnie będzie zrobić dookoła – tak też się stało.

Oświetlenie domu na święta - sople LED
Tak wygląda nasze oświetlenie domu. Było jeszcze trochę widno, ale efekt jest 🙂

Ozdoby w oknach

Pomysł nr 2 – ozdoby i światełka w oknach. Kasia, która ma duszę artystyczną, wymyśliła bardzo fajne „instalacje” do poszczególnych okien. Wiszące gwiazdy wraz z opadającymi lampkami tworzą naprawdę bardzo fajny i przyjemny dla oka efekt. Z zewnątrz oczywiście wygląda to równie dobrze.

ozdoby w oknach - oświetlenie domu na święta
„Instalacja” w oknie przy stole – jest moc!
Ozdoby w oknach
To samo okno z zewnątrz

Nie mogło oczywiście zabraknąć elementów dekoracyjnych w pokoju Antka. Tam, oprócz światełek, na oknie znalazły się żelowe postacie oraz elementy nawiązujące do okresu świątecznego. Żelki można kupić w sklepie z owadem w logo, a także w większości marketów. Na Antosiu robi wrażenie po każdym wejściu do swojego pokoju 😊 A to w zasadzie najważniejsze.

Świątecznie i kolorowo – żebyście widzieli minę Antka 🙂
W kuchni dwa Skrzaty pilnują czy wszystkie światełka się świecą – również Cotton Balls’y na wyspie.

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach pragniemy życzyć Wam wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, a przy świątecznym stole dużo ciepła oraz rodzinnej atmosfery 😊

Kasia & Michał & Antoś

Na koniec nasza choioneczka – Jodła kaukaska 😉

3 thoughts on “Oświetlenie domu i ozdoby świąteczne”

  1. Witam, świetne oświetlenie domu i piękny wystrój. Choinka Jodła kaukaska podbiła moje serce – jestem zwolennikiem prawdziwych choinek i sam co roku mam prawdziwe. Święta bez ozdób to nie ten sam klimat.

    1. W 100% się zgadzam. Choinka musi być żywa, a oświetlenie na zewnątrz nadaje uroku i świątecznego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.